נשאלתי ולכן עונה...

אני מטפלת גוף-נפש, מטפלת אנרגטית, מורה רוחנית.
מלווה תהליכי ריפוי ומודעות, מובילה תהליכים להתפתחות ושינוי התודעה.  

מחברת אנשים אל המקור, אל הנשמה, מחברת אנשים אל המשאבים הטבעיים הקיימים בהם כדי שיחוו בריאות, רוגע, מימוש עצמי, שמחה ואהבה ומלמדת כלים מעשיים וקלים ליישום המאפשרים לתחזק ואף להעצים תהליכים אלה באופן עצמאי ויומיומי.

טיפול-גוף נפש הוא שם כללי  למגוון שיטות ריפוי המתבססות על הידיעה שהגוף ונפש הינם יחידה אחת שלמה וכאשר היא נפגעת או יוצאת מאיזון – בין אם הדבר מתרחש בתהליכים איטיים של עומס, שחיקה או פגיעה מתמשכת ובין אם כתוצאה מטראומה עוצמתית חד-פעמית – לצורך יצירת ריפוי, החלמה והחזרת הגוף לאיזון נדרשת הסתכלות כוללת על כל מרכיבי האדם והטיפול בהם צריך להיעשות במקביל ובמשולב.

בהיותנו יחידה אחת גוף-רגש-נפש המונעת על ידי אנרגיה ומזרימה אנרגיה לכל חלקיה כדי שיתפקדו במיטבם, גופינו 'משתמש' בהרבה מקורות אנרגיה, את חלקם אנחנו רואים ומרגישים ואת חלקם לא אך כולם חיוניים וקריטיים ליכולתנו לחיות בבריאות שלמה תוך מימוש עצמי, הנאה ושמחה.

ערוצי האנרגיה הקיימים בתוכנו קשורים ומחוברים ביניהם וכאשר נוצרת פגיעה באזור כלשהו בגופינו או בנפשנו, נוצרת חסימה אנרגטית שמשפיעה על כל המערכות ויכולה לבוא לידי ביטוי בכל אחד מהמרכיבים. וכך, פגיעות פיזיות ומחלות מתבטאות גם בבעיות רגשיות ונפשיות ולהפך בעיות רגשיות באות לידי ביטוי בבעיות פזיות (שלכאורה אין להן הסבר)

כאבי בטן או כאבי ראש כרוניים שאין שום עדות לבעיה פיזית העלולה ליצור אותם, ובכל זאת הם מוחשיים ואמיתיים מאוד, הינם לרוב ביטוי לפגיעות רגשיות מצטברות שחווינו והתעלמנו מהם או הדחקנו אותם. אך גם אם נדמה לנו ששכחנו אותם לחלוטין או לא ייחסנו להם חשיבות  – 'הגוף זוכר' אותן. בין אם מדובר בפגיעות שאנו חווים כ'חלק מהחיים' משהו יומיומי כשמשהו מעליב אותנו או פוגע בנו משמעותית וזה עורר בנו רגש חזק ובין אם מדובר בהתעללות רגשית ופיסית שחווינו לאורך השנים והסתרנו, הפגיעות נרשמות בגוף, ממש מוטבעות בתאים, ברקמות בעצמות וגם אם נתעלם ונעבור 'הלאה' בסופו של דבר עלולה להתפתח מחלה שתחייב אותנו להפנות תשומת לב לעצמנו.

ולחלופין טראומה פיסית שחווינו כמו תאונה, פציעה, תקיפה, משאירה חותם בנפש ופוגעת בתפקודינו ברמה כזו או אחרת עוד זמן רב לאחר שהפגיעה הפיסית החלימה. לעיתים פציעות פיזיות אינן מחלימות למרות הטיפול בהן וגם אז כמובן הסיבה היא שהטראומה הרגשית שהפגיעה יצרה – לא טופלה.

טיפולים אנרגטיים מסוגים שונים הינם בין הכלים העוצמתיים והאפקטיביים ביותר ברפואת גוף נפש. גופינו משתמש במקורות אנרגיה רבים, את חלקם אנחנו רואים ומרגישים ואחרים פחות מוחשיים לנו, אך כולם חיוניים וקריטיים לבריאותנו וליכולתנו לחיות תוך מימוש עצמי, הנאה ושמחה. טראומה, מתח רגשי ונפשי, מערכות אמונה שגויות, מצוקה גופנית, מתח סביבתי וחסמים אחרים לבריאות ולצמיחה אישית מאוחסנים בתאים, ברקמות ובערוצים האנרגטיים של הגוף, ומשפיעים על היכולת לתפקד במלוא הפוטנציאל.

שיטת הטיפול שלי עובדת במהירות ובעוצמה על 'מקומות' נסתרים ומודחקים בנפש, תוך שהיא 'מאגפת את מחסומי המודע'. באמצעות הטיפול האנרגטי אנו מגיעים ישירות למקור הראשוני של הבעיה, ומתוכו מקיימים תהליך ריפוי אנרגטי שחלקו שיחה, חלקו מגע, חלקו התנעה והפעלת ערוצי אנרגיה הקיימים בגוף וכך משתחררות חסימות והתאים, שאחסנו את הזיכרון, מבצעים מעין תהליך אתחול, רגשי ופיזי.

הטיפול האנרגטי עוקף את ה'מיינד', המודע, (התודעה המודעת והזוכרת), שלרוב שותף בהדחקת הבעיה ובהסתרת המקור לה, ומגיע אל המקור הרגשי או הפיזי באמצעות ערוצים הקיימים בגופינו ואיננו מודעים להם.

תהליך הטיפולי מאפשר פתיחה של חסמים אנרגטיים, שיפור ואיזון מחודש של האנרגיה, כך שהגוף יחזור לרמה האופטימאלית ויהיה מסוגל לגשת ליכולת הטבועה בו לרפא את עצמו. ובנוסף, מאפשר זיהוי בעיות פיזיות ו/ או רגשיות  עוד לפני שהן מתבטאות בכאבים, מחלות או שינויים גופניים.

מפגשי טיפול אנרגטי מתחילים בשיחה במהלכה אני לומדת להכיר את המטופלים ומקבלת מושג לגבי הצורך בטיפול. במהלך רוב המפגשים, המטופל ישכב על מיטת טיפולים, בלבוש מלא, על הגב, ואני אניח ידי על כפות רגלי המטופל. הטיפול משלב מגע קל, הרבה באזור הראש, הנעה ולעיתים קול. אני מנחה גם לתרגילי נשימה ותודעה אותם מומלץ לתרגל מעבר לזמן המפגש הטיפולי.

אני עובדת בהקשבה עמוקה ובאופן אינטואיטיבי ומשלבת מבין כל הכלים שברשותי את הטיפולים להם זקוק המטופל על מנת להשיג את הריפוי הטוב ביותר. כלומר, כל טיפול מותאם אישית לצרכים הייחודיים של המטופל.

ישנם מקרים, בהם יידרש ריפוי מסוים ומיוחד בחלק אחד של הגוף לפני הטיפול האנרגטי, על מנת לטפל בתסמין מסוים אשר עלול להתרחש. לדוגמה, אם מערכות האנרגיה של המטופל הן נמוכות מאוד, וחיוניותו נמוכה, יש לשפר תחילה את המערכות הגופניות לפני שיפור מצבים ספציפיים אחרים.

בשלב הטיפול, עשויים לחוש זרימת אנרגיות כמו גם תחושות חום, קור, לחץ באזור מסוים, זרימה והרפיה.
פעמים רבות רואים צבעים ועולים זיכרונות עבר. כמוסמכת של שיטת "המסע", כמו גם טיפולים רגשיים אחרים, התהליכים הרגשיים משולבים במפגש באופן אינטגרלי ויש והשיחה הפנימית תתקיים תוך כדי ובמהלך הטיפול האנרגטי. חשוב לאפשר שחרור רגשי, מצוקות רגשיות כיוון שזה תומך ומאפשר גם את הריפוי הפיזי. השחרור הרגשי יכול להיעשות, כאמור, בתהליך רגשי המובנה בטיפול אך גם באופן שקט, ללא מילים, דרך הבעת צחוק, בכי וכו'. כמו כן תופעת הירדמות במהלך הטיפול מאוד נפוצה ומאפשרת לריפוי עמוק מאוד להתרחש, ברמה שאינה מודעת.

  1. כיוון שלא לכל דבר יש פתרון רפואי והפתרון הרפואי, למרות כל ההתקדמות שנעשתה, הוא חלקי.
  2. כיוון שהכאב, גם אם שקט ולא מורגש, נאגר ומצטבר בגוף, עד שיתפרץ באופן כלשהו ויתבטא בכאב פיזי, קושי לנשום, תקיעויות למיניהן ועוד. עדיף תמיד לטפל לפני שהגוף הפיזי עוצר אותנו.
  3. כדי לתחזק את המצב, לשמור על בריאות תקינה, לייצר התנעה מחודשת וריפוי

לגוף יש יכולת טבעית, מולדת, לרפא את עצמו. אנחנו מגיעים לעולם מצוידים בכל הכלים הפנימיים לתחזק את בריאותנו, אך כיוון שאיננו מודעים לכך ואיננו עושים שימוש ביכולות הללו, עם השנים הגוף מאבד את יכולות הריפוי הטבעי שלו. טראומות פיזיות ורגשיות שאנו חווים במהלך החיים נרשמות ונטמעות בגוף. ממש בתאים, ברקמות, בשרירים, באברים הפנימיים, וברגע שאנחנו, מציפים את האירוע או הטראומה ומשחררים את הרגש שחוללה והאנרגיה הנעולה בתא, מתחולל כמו קסם (זה לא קסם, זה טבעי) והגוף מתחיל בתהליך ניקוי וריפוי.

תלוי בעומק הבעיה והמשך שלה ובכמה זמן היא כבר נמצאת בגוף. מרבית המטופלים חווים הקלה ושינוי משמעותי כבר לאחר הפגישה הראשונה. עם זאת כדי להגיע לריפוי משמעותי, עמוק ובעל השפעה ארוכת טווח נדרשות בין 5 ל- 10 פגישות. אני כמטפלת מתניעה את תהליך הטיפול ומכאן הגוף ממשיך את התהליך בהתאם למצבו ומשאביו. לאחר כשתי פגישות אוכל להכירו ולדעת לומר למטופלת או המטופל בדיוק רב יותר כמה טיפולים נדרשים.

אין זה הכרחי. צריך רק לאפשר לתהליך להתקיים כלומר להגיע למפגש, להסכים לשכב אל מיטת הטיפולים להקשיב לי, להקשיב לגופכם לתחושותיכם ולזהות את השינויים המתרחשים בהם. ולאפשר. הצלחת הטיפול לא תלויה באמונה כזו או אחרת. טיפולי גוף נפש מפעילים את כוחות הריפוי הטבעיים, המולדים, הקיימים בנו. למעשה, אלו הן שיטות טיפול "עוקפות-מחשבות" ומכאן גם עוצמתן. (המלצתי היא להגיע ל-3 טיפולים ואז לבחון את השפעתם עלינו.

יחד עם זאת, חשוב שנדע שכיוון שלתודעה שלנו יש עוצמה אדירה להשפיע על המציאות בחיינו ועל גופינו הרי שבמידה ויש ספקות, חשדנות, ציניות באשר לאפשרות הטיפול לסייע לנו, הרי שאלה הם חסמים נוספים שיהיה על הטיפול לשחרר ולפיכך עשויה להיות להם השפעה על משך הזמן הנדרש להצלחתו.

יש לי תואר BA בעבודה סוציאלית מהאוניברסיטה העברית. יחד עם זאת מיד כבר בתחילת דרכי המקצועית חשתי שהכלים הטיפוליים ה'נורמטיביים' שרכשתי במסגרת הלימודים מוגבלים, מעניקים מענה חלקי ובמקרים רבים אינם מביאים לריפוי עמוק ושינויים משמעתיים וארוכי טווח בחייהם של המטופלים. 

חקרתי ולמדתי (ועודני…) שיטות, כלים, תובנות, ממקורות מידע חדשניים כמו גם עתיקים, כאלה שפותחו בישראל או במרכזי ידע מדעי ורוחני ברחבי העולם. התנסיתי והתמחיתי, באלה מתוכם שנראו לי עוצמתיים ויעילים ביניהם: ריפוי בקול בשיטת "קול הרוח", נשימה מעגלית, קרניוסקראל, "המסע", תטא הילינג, אקסס בארס, "התמרה-מרכבה", הו'אופונופונו שהועברה מדור לדור בהוואי ועוד. מתוכם גיבשתי את שיטת הטיפול הייחודית המאפשרת לי  להעמיק, להרחיב ולזרז את תהליכי הריפוי והשינוי של המטופלים ולהעניק להם כלים מעשיים, פשוטים ליישום שיוכלו הם עצמם להשתמש בהם בחיי היום-יום. פיתחתי את 'הספירלה' המאפשרת לנו לפגוש את עצמינו מקרוב ולקבל תשובות אמת ובמהירות מתוך התבונה הפנימית שבנו.

אינני מגדירה את עצמי מתקשרת. עם זאת, במהלך תהליך טיפולי אני מתחברת לאינטואיציה עמוקה ופתוחה להקשיב להדרכתה באשר למסרים, מידעים, ולכלים הטיפוליים הנכונים הנדרשים בכל שלב, לעוצמתם, לשילוב ביניהם ולעיתוי הנכון להיעזר בהם.

טיפולים אנרגטיים, או טיפולי גוף-נפש בכלל, הינם  דרך להביא לריפוי ושינוי מיטיב אצל כל בני האדם מבלי להתייחס כלל לגישתם אל אמונה כזו או אחרת. בשום שלב התהליך הטיפולי לא מתנגש עם כל אמונה דתית הקיימת בעולם ולא עושה שימוש בכלים הסותרים אותה.

כאשר קיימת מחלה או  פגיעה פיזית  בהחלט יתכן שנדרש גם טיפול תרופתי, אך הוא לא זה שיפתור וירפא את הבעיה מהשורש. תהיה הקלה, הסימפטומים יחלשו ואולי אף ייעלמו לזמן מה אך רוב הסיכויים שהבעיה תחזור או תופיע, תתבטא, בדרך אחרת כיוון שלא הגענו למקורה, לסיבה להיווצרותה מלכתחילה.

ככלל, תרופות רבות ברפואה המערבית מטפלות בסימפטומים, בתסמיני המחלה, הן מביאות להקלה ומעלימות את הסימפטומים ואילו בטיפולי גוף-נפש, טיפולים אנרגטיים, אנו מאתרים את המקור, מזהים את הסיבה העמוקה והראשונית להיווצרותם ומתניעים תהליך בו הגוף והנפש משתמשים בכוחות הריפוי הטבועים בהם כדי לרפא אותה מהשורש.

בנוסף, במקרים של מחלות קשות או פציעות משמעותיות הדורשים טיפול תרופתי אינטנסיבי או התערבות כירורגית, הטיפול מתמקד באזור ספציפי בגוף אך במקביל יוצר עומס ולעיתים אף פגיעה באזורים אחרים בגוף לכן נוצר צורך מיידי  לתמוך בגוף ולחזק אותו כך כדי שיוכל לעמוד בתהליך התרופתי ו'להקצות ל' את האנרגיה, הכוחות הדרושים להצלחתו.

במהלך 20 השנים האחרונות מערכת הרפואה ה'רגילה'  מכירה אף היא  בנחיצות השילוב של כלים טיפוליים מתחום הגוף-נפש ולכן התפתח בה תחום  שלם – רפואה אינטגרטיבית – הנלמד ומיושם במחלקות ייחודיות בבתי חולים.

שילוב בין טיפול תרופתי לטיפול אנרגטי בהחלט אפשרי והוא משתנה מאדם לאדם ותלוי בסוג הבעיה, חומרתה ומשך הזמן שהיא קיימת. אישית, אני רואה בו חשיבות וחיוניות רבה

מניסיוני, מרבית המטופלים חווים כבר בסיום הטיפול הראשון שיפור מיידי – תחושות של שחרור, רעננות, קלילות, והפחתה בסימפטומים הפיזיים במידה והיו.

עם זאת יתכן ותחושו בשינוי האנרגטי לאחר מספר ימים. במקרה כזה יתכן ותחוו  מצבים רגשיים משתנים, זיכרונות מאירועי העבר או שינויי תסמינים פיסיים, מטופלים מסוימים עשויים לחוות כאבי ראש או עייפות

תהליך זה הוא למעשה “עיבוד” וסילוק “דברים” כתוצאה מהשינויים האנרגטיים. שלב זה מכונה לעיתים בטעות 'תופעת לוואי' או ' החמרה זמנית בסימפטומים' אך למעשה  זוהי דרך הגוף לשחרר מתוכו את המיותר והדרוש לשחרור

מוזמנים בחום להירשם לרשימת התפוצה ולקבל מתנה מיידית ואני מבטיחה לשלוח טיפים, מסרים, מדיטציות והזמנה לחוויות-סדנא מעצימות.