קרניוסקראל Craniosacral

טיפול קרניוסקראלי הוא טיפול הוליסטי המשלב מגע ולחיצות עדינות עם עבודה אנרגטית.
זהו נדנוד עדין של הגוף המכוון להגיע אל רקמת החיבור שמכילה את נוזל הציפה של המוח וחוט השדרה (c.s.f).הנענוע העדין מאפשר לנוזל לחזור ולזרום ללא חסימות, וכתוצאה מכך מתאפשר תפקוד יעיל של מערכת העצבים. חוסר איזון של המערכת הקרניוסקראלית יכול לגרום לעומס יתר על מערכת העצבים ולהשפיע בכך על שאר מערכות הגוף.הטיפול כולל עבודה על הראש ועל עמוד השדרה והאגן (קרניום- ראש, סאקרום- עצם העָצֶה שבאגן).

בתהליך הטיפול מתרחשת הקשבה לגוף באמצעות מגע עדין (המטפל מזהה את ריתמוס הנוזל המופיע כפולסים עדינים), אשר בעקבותיה ייעשה הטיפול:
עיסוי שמופעל בו לחץ עדין על עצמות הגולגולת והאגן כדי להסיר חסימות הפוגעות בזרימת נוזל המוח והשדרה, עקב עיסוי "פנימי" זה מתאפשר ריפוי ברמה עמוקה.
הטיפול נועד לאזן את מערכת העצבים המרכזית ונעשה בדרך עדינה ביותר, המעודדת את הגוף להוביל את עצמו לריפוי בתמיכת המטפל ובעידודו. הטיפול אינו נוגד טיפול אחר, פיזי או תרופתי.הטיפול הקראניוסקרלי משפיע על מערכות גוף רבות, מיועד לבעיות גופניות ונפשיות.

לצד החלק הפיזי יוצר הטיפול הקרניוסקראלי קשר בין הגוף והנפש ומאפשר לשחרר חסימות אנרגטיות בגוף, חסימות שנוצרו בעקבות טראומות פיזיות או רגשיות ושהגוף פיתח סימפטומים שונים על מנת לעקוף אותן, עד למצב שלא ניתן להתעלם מהן או להדחיקן. במהלך הטיפול לומד המטופל על התופעות החבויות בתת מודע שלו. זהו מסע של היכרות מעמקי התת מודע מלווה בשחרור הטראומות שכיווצו את הנפש.

התוצאה: יצירת מרחב פנימי, חופש והקלה רבה.
זו הזמנה להכיר את הנפש באמצעות הגוף.

"בטיפול בשיטת קרניו-סקרל, יותר משהמטפל מפעיל כוח חיצוני, הוא מסתמך על כוחות הבריאות הפנימיים של המטופל כדי לחולל שינוי חיוני כשלהו. ד"ר אפלג""ר: "אני מבין שתפקידי להקל את תהליך ההבראה של המטופל עצמו". מתוך הספר "חוכמת הגוף" של ד"ר מייקל קרן.

www.upledger.com
www.cs-therapy.co.il
www.craniosacral.com

 טיפולים נוספים:

ריפוי בקול
נשימה מודעת
המסע

מוזמנים בחום להירשם לרשימת התפוצה ולקבל מתנה מיידית ואני מבטיחה לשלוח טיפים, מסרים, מדיטציות והזמנה לחוויות-סדנא מעצימות.